Call Now9933881131

Our LocationNarajole, Paschim Medinipore

Sports- Indoor & Outdoor

Participation in Cultural and Sports Activities

Games & Sports

Activity

Level

Participants

Rank Holder

A. Outdoor Sports & Games

(i) For Boys

100 mtr Run

 

12

1st: Mrinmoy Santra

2nd: Kartick Ghosh

3rd: Ramkrishna Mondal

200 mtr Run

 

11

1st: Mrinmoy Santra

2nd: Kartick Ghosh

3rd: Biswajit Kotal

800 mtr Run

 

17

1st: Subhajit Mal

2nd: Prakash Koley

3rd: Apurba Dutta

High Jump

 

08

1st: Palash Hazra

2nd: Biswajit Kotal

3rd: Subhajit Mal

Long Jump

 

17

1st: Ramkrishna Mondal

2nd: Subhajit Mal

3rd: Subhas Pramanik

Discuss

 

11

1st: Subhas Pramanik

2nd: Sanjit Dolai

3rd: Palash Hazra

Javelin Throw

 

07

1st: Chandan Manna

2nd: Surajit Bhunia

3rd: Subhas Pramanik

Shot Put

 

13

1st: Sanjit Dolai

2nd: Palash Hazra

3rd: Mrinmoy Santra

(ii) For Girls

100 mtr Run (Girls)

 

07

1st: Sushama Dolai

2nd: Puja Middya

3rd: Priya Chanak

200 mtr Run (Girls)

 

05

1st: Susama Dolai

2nd: Puja Middya

3rd: Rumana Khatun

Spoon Race

 

12

1st: Soma Adhikary

2nd: Pratima Maity

3rd: Madhumita Mallick

High Jump

 

07

1st: Madhumita Bag

2nd: Rekha Santra

3rd: Srabani Singha

Long Jump

 

08

1st: Susama Dolai

2nd: Pratima Maity

3rd: Priya Chanak

Musical Ball

 

12

1st: Srabani Singha

2nd: Madhumita Mallick

3rd: Poppy Midya

Javelin Throw

 

07

1st: Sushama Dolai

2nd: Rekha Santra

3rd: Moumita Ghosh

Discuss Throw

 

08

1st: Moumita Ghosh

2nd: Pratim Maity

3rd: Priya Mondal

B. Indoor Games

(i) For Boys

Chess (Boys) 

 

17

1st: Soumen Adhikary

2nd: Sibsankar Sahani

3rd: Krishna Prasad Nayek

Carrom (Singles)

 

14

1st: Prakash Koley

2nd: Bappa Dolai

3rd: Sk. Samim Muttarik

Carrom (Doubles)

 

08

1st: Sourav Doali

2nd: Sujoy Boxi

3rd: Subrata Dolai

Badminton (Singles)

 

16

1st: Koushik Dutta

2nd: Jagannath Dhal

3rd: Prantik Das

Badminton (Doubles)

 

10

1st: Koushik Dutta

2nd: Mrinal Kanti Jana

3rd: Sandip Dolai

(ii) For Girls

Carrom (Singles)

 

10

1st: Monika Samanta

2nd: Koyel Chowdhury

3rd: Piu Poria

Ludo (Singles)

 

08

1st: Baisakhi Jana

2nd: Rumpa samanta

3rd: Tomoyee Singh

Alpana (Girls)

 

04

1st: Payel Maity

2nd: Nibedita Das

3rd: Soma Adhikary

Chess (Girls)

 

08

1st: Sudeshna Jana

2nd: Koyel Chowdhury

3rd: Moumita Ghosh

Chinese Checker

 

04

1st: Siuli Samanta

2nd: Monika Samanta

3rd: Indrani Maity

 

Cultural Events

Extempore

 

09

1st: Sumana Bera

2nd: Subrata Batabyal

3rd: Suman Chatterjee

Essay Competition

 

06

1st: Seuli Samanta

2nd: Swarup Samanta

3rd: Suman Bera

Recitation

 

07

1st: Payel Maity

2nd: Sudeshna Jana

3rd: Bubun Seth

Dance

 

03

1st: Mousumi Samanta

2nd: Tiyasha Ash

3rd: Sampa Bera